...

Kroketa laukums un inventārs

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At 

Kroketu iesācēju līmenī var spēlēt uz praktiski jebkura izmēra līdzena zāliena.

Sporta kroketa laukuma standarta izmērs ir 25,6 x 32 metri. Zālienam jābūt pilnīgi horizontālam un bez reljefa nelīdzenumiem. Kroketa laukums tiek apsēts ar īpašu zāliena sēklu maisījumu, kas ļauj zālienu pļaut 7-8 milimetru augstumā. Šāds pļaušanas augstums ir iespējams vienīgi ar golfa laukumiem paredzētajām profesionālām pļaujmašīnām ar cilindrisko asmeni.

Kroketa laukums un vārtiņu izvietojums:

Viena garuma vienība atbilst 7 jardiem jeb 6,4 metriem.

Kroketa bumbu standarta diametrs ir 92 milimetri un svars 452 grami. Iesācēju līmenim ražotāji piedāvā dažādas, tai skaitā arī nedaudz mazākas un vieglākas bumbas, tomēr Pasaules federācijas sertifikāts ir tikai divu modeļu bumbām: Dawson 2000 International un Sunshiny CB 16, kuras maksā attiecīgi apmēram 500 vai 300 euro par 4 bumbu komplektu.

Arī kroketa vārtiņu dizains un izmēri tiek stingri reglamentēti (skat. GC vai AC kroketa noteikumus sadaļā “kroketa noteikumi”). Atkarībā no turnīra līmeņa mainās noteiktais vārtiņu platums attiecībā pret bumbas diametru. Vārtiņu standarta platums ir bumbas diametrs + 3 milimetri.

Augstākā līmeņa turnīros lieto vārtiņus ar platumu = bumbas diametrs + 0,8 milimetri.

Kroketa āmuri ir vismazāk reglamentētie no visiem inventāra elementiem. Tiek drīkst būt izgatavoti no dažādiem meteriāliem un dažādos izmēros. Āmura abām sitiena virsmām ir jābūt plakanām, identiskām un paralēlām. Spēlētāji parasti izvēlas āmura izmērus un svaru atkarībā no sava auguma, spēles stila un pieraduma. Iesācēju līmeņa āmrus var iegādāties 50-100 euro robežās, savukārt pasaules populārāko modeļu āmuri maksā apmēram 500 euro.

Jautājumi?
Vēlies izmēģināt kroketu?

Sazinies ar mums!

>
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.